Obrazki świąteczne Jest 28 produktów.

Obrazki świąteczne: bożonarodzeniowe i wielkanocne wzory do wyszywania i haftowania

Haft krzyżykowy to metoda haftowania, która za pomocą tzw. krzyżyków pozwala na wyszywanie kanw o różnej tematyce. Jednymi z najpopularniejszych motywów, które umieszczane są na kanwie, zwłaszcza w okresie świątecznym, są obrazki bożonarodzeniowe i wielkanocne.

Wykonane w ten sposób rękodzieło doskonale sprawdzi się nie tylko jako oryginalna ozdoba świąteczna, ale także z powodzeniem można ją komuś wręczyć w formie prezentu. W ten sposób będziemy mogli pokazać, że dana osoba jest dla nas ważna, ponieważ w stworzenie prezentu dla niej włożyliśmy dużo własnej pracy i czasu.

Tak naprawdę kanwy, na których zostały umieszczone wzory świąteczne ze względu na swoją dość dużą uniwersalność, mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Doskonale sprawdzają się nie tylko na prezent lub ozdoby świąteczne, które umieszczamy w celu uatrakcyjnienie wnętrza, a także i zbudowania w nim odpowiedniego klimatu, nawiązującego do tego wyjątkowego okresu. Z powodzeniem tego typu obrazki świąteczne, można zastosować m.in. jako dodatek do kartek świątecznych, zakładkę do książki lub też jako obrazek na ścianę.

Wzory do wyszywania z motywem świątecznym występują w różnych odsłonach i mogą przedstawiać szereg elementów/symboli związanych zarówno z Bożym Narodzeniem, jak i Wielkanocą. Mowa w tym momencie m.in. o choince, Mikołaju, misiu, bałwanku, baranku, pisance, kaczuszce oraz zajączku, czyli tych motywach, które są idealnym rozwiązaniem dla dzieci chcących rozpocząć swoją przygodę z wyszywaniem. Stąd też w celu zachęcenia najmłodszych członków rodzin do zainteresowaniem się haftowaniem, większość kanw znajdujących się w naszej pasmanterii, przedstawiających obrazki świąteczne, charakteryzuje się prostym do wyszywania wzorami. W ten sposób nasze dziecko szybko się nie zniechęci, a wręcz przeciwnie, gdy zobaczy efekty swojej pracy, będzie chciało spróbować swoich sił w coraz to bardziej skomplikowanych wzorach.

Ze względu na dużą różnorodność wzorów o tematyce świątecznej, mamy możliwość wybrania takiego, który będzie najbliższy naszym gustom i posiadanym umiejętnościom z zakresu wyszywania metodą haftu krzyżykowego. Dodatkowo w pasmanterii wyposażymy się w akcesoria niezbędne do haftowania w postaci m.in. kompletu mulin.

Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów