Kanwa 14ct (54 oczka) Jest 11 produktów.

Tkanina do haftu - kanwa Aida 14ct

Haft krzyżykowy ma bardzo długą i ciekawą historię. Ten rodzaj sztuki rękodzielniczej narodził się we Włoszech, skąd rozpowszechnił się po niemal całej Europie. Jego początki sięgają XVI wieku, ale w naszym kraju stał się popularny dopiero w XIX wieku. Na polskich wsiach tym rodzajem haftu ozdabiano stroje, bieliznę pościelową, makatki, a także przedmioty codziennego użytku. Do dziś jest on wykorzystywany jako element ozdobny obrusów, serwetek, chusteczek oraz innych akcesoriów dekoracyjnych. Coraz częściej haft krzyżykowy traktowany jest jako hobby, świetnie odprężające i pozwalające oderwać się od problemów.

Aby rozpocząć przygodę z haftem krzyżykowym wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie igły, kolorową mulinę oraz specjalny materiał, na którym będziemy tworzyć wybrany wzór graficzny. Tkanina do haftu Aida to kanwa o gęstości 54 oczka na 10 cm najlepiej sprawdza się do tego celu. Z powodzeniem może być wykorzystywana do haftu krzyżykowego liczonego, jak również półkrzyżykowego. Jest ona lekko usztywniana, co znacząco ułatwia pracę, co więcej, doskonale nadaje się do stosowania z tamborkiem.

Nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór kanw w najpopularniejszych i najczęściej używanych kolorach, poprzez cieliste beże i szarości, aż po mocno wysyconą czerwień, czy bardzo atrakcyjny chaber. Aida 14 ct znajdująca się w naszym asortymencie doskonale sprawdza się do haftu krzyżykowego. Jest materiałem o przeciętnej gęstości. Na każde 10 centymetrów kanwy przypada 54 oczek do umieszczenia w nich krzyżyków. Ta tkanina do haftu pozwala dokładnie odwzorowywać wzór graficzny wydrukowany na papierze.

Kanwa, którą oferujemy w naszym sklepie internetowym, to wysokogatunkowa tkanina. Jest produkowana wyłącznie z naturalnych, wysokiej jakości bawełnianych włókien. Charakteryzuje się prostym, regularnym, a przede wszystkim policzalnym splotem, znacząco ułatwiającym zastosowanie haftu krzyżykowego. Praca z tego rodzaju kanwą jest bardzo łatwa i przyjemna. Jej walory docenią zarówno osoby zaawansowane w tego rodzaju sztuce rękodzielniczej, ale także rozpoczynające przygodę z haftem krzyżykowym. Haftowanie obrusów czy też znacznie mniejszych form na kanwach przez nas oferowanych będzie bardzo satysfakcjonujące.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów