Co to jest kanwa z nadrukiem kolorowym?

Jest to tkanina bawełniana 100% w kolorze białym z naniesionym na specjalnej maszynie nadrukiem pełnokolorowym. Jak taki wzór wygląda, prezentuje zdjęcie poniżej.

kanwa do haftu krzyżykowego z kolorowym nadrukiem - przykład jak wygląda

Tkanina do haftu z nadrukiem posiada gęstość 44 oczka na 10 cm.

Jest ona przystosowana do haftowania pełną (całą nitką muliny) - składającą się z 6 składowych (w przypadku nić Ariadna).

Przy technice haftowania 'pełnym krzyżykiem' polecamy haftowanie 3 nitkami muliny, zaś przy 'półkrzyżykowej' sprawdzi się haft wszystkimi 6 nitkami.

Nadruki wykonuje się na specjalnych maszynach przystosowanych do wielkogabarytowych i szybkich nadruków. Wykonywane są one za pomocą specjalnych tuszy. Możliwe jest nadrukowanie wszystkich kolorów z gam kolorystycznych. Dzięki naniesieniu kolorowego obrazka na tkaninę ułatwia on haftowanie. Osoba haftująca taki obrazek widzi, w którym miejscu należy haftować, jakim kolorem muliny. Można porównać tę technikę do kolorowanki jaką znamy z lat dzieciństwa.

Wtedy pola o odpowiednich kolorach były zamalowywane farbami czy też kredkami. W przypadku kanwy z kolorowym nadrukiem wygląda to tak, że jeśli mamy na przykład fragment nieba w kolorze niebieskim, to w tym miejscu haftujemy go muliną w kolorze niebieskim, biała chmura haftowana jest białą muliną itp. Czyli można tak powiedzieć że zamalowujemy kanwę z nadrukiem odpowiednimi kolorami muliny (Ariadna /DMC/Anchor/Madeira).