Tamborki Jest 9 produktów.

Tamborki do haftowania / wyszywania

Nieważne czy dopiero uczysz się haftować, czy igła oraz mulina są Ci dobrze znane, tamborek jest nieodzownym elementem zestawu do haftu. Ten niepozorny element cieszy się także coraz większą popularnością w mediach społecznościowych, stając się efektowną ramką pracy ozdabiającej mieszkanie. Jaki tamborek do haftowania będzie jednak odpowiedni do Twojej robótki?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze tamborka?

Tamborek do haftu to dwa koła, których głównymi zadaniami są trzymanie oraz odpowiednie napinanie tkaniny. Dzięki temu twoja praca będzie wyglądała schludnie oraz estetycznie - nie będzie np. pomarszczona. Zwróć uwagę na sposób regulacji tamborka. Czy jest możliwe dokręcenie go śrubokrętem, czy masz jedynie możliwość włożenia materiału? To także będzie miało wpływ na jakość oraz komfort Twojej pracy. Nie zapomnij o materiale wykonania! Może być on odpowiedzialny za ewentualny wpływ na tkaninę - wycieranie bądź inne uszkadzanie mechaniczne.

Tamborek - jaki materiał będzie najlepszy?

Wśród specjalistów zdecydowanie najczęściej polecany jest tamborek drewniany. Te wykonane z plastiku nie trzymają odpowiednio mocno materiału oraz mają negatywny wpływ na robótkę. Na rynku, można także często spotkać tamborki bambusowe. Nie są one jednak tak trwałe, jak drewniane, więc lepiej ich unikać.

Jaka wielkość tamborka będzie odpowiednia do mojej pracy?

Tamborki do wyszywania produkowane są w wielu rozmiarach. Przy wybieraniu odpowiedniego weź pod uwagę wielkość swojej pracy. Pamiętaj też, że im większy tamborek, tym będzie on cięższy. Jeżeli nie posiadasz stojaka podtrzymującego twój tamborek, twoje ręce szybciej się zmęczą, a robótka, która miała być przyjemnością stanie się wykańczającym obowiązkiem. Zastanów się nad kupnem mniejszego tamborka, w którym będziesz przesuwać materiał wraz z postępem swojej pracy.

Tamborki ozdobne – wyjątkowy pomysł na prezent

Oprócz tradycyjnych okrągłych tamborków, które są niezastąpione przy tworzeniu haftów, w naszej internetowej pasmanterii znajdują się również tamborki ozdobne. Są to eleganckie owalne ramki, które pięknie eksponują niewielkie hafty. Drewniana ramka o pięknym okrągłym profilu zwieńczona jest ozdobną zawieszką w kolorze starego złota. Oprawiony w nią haft, wygląda niebanalnie i znakomicie nadaje się na prezent.

Gotowe zestawy do haftu

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z haftowaniem, gotowy zestaw do haftowania z tamborkiem może być dobrym rozwiązaniem. Kupno takiego zestawu z pewnością nie będzie tak problematyczne, jak kompletowanie go samodzielnie od początku. Na tamborkach znamy się jak nikt inny. W końcu mamy ponad 20-letnie doświadczenie w hafciarstwie. Dzięki temu cieszymy się setkami zadowolonych klientów. Zaufaj nam i zostań jednym z nich!

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów