Haft krzyżykowy - do wyboru: kanwa z nadrukiem, nici Ariadna/DMC, wzór graficzny - Kandinsky - Kompozycja VIII (No 7098)

Kategoria: Malarstwo

Kanwa z nadrukiem (wielkość nadruku): 51 x 35 cm
Wielkość wzoru liczonego: 224 x 153 krzyżyków
Ilość kolorów w obrazku: 23
Ilość nici/mulin do haftu: 50 sztuk

Stopień trudności haftu: 3/10

Cena wybranej opcji: 46,34 zł

Wybierz opcję poniżej

Ilość sztuk:

Dobierz ramę

Więcej informacji o WZORZE DO HAFTU KRZYŻYKOWEGO

Kanwa z nadrukiem do wyszywania - Kandinsky - Kompozycja VIII

Kompozycja VIII to jedno z ważniejszych dzieł malarza Wasilly'a Kandinskiego, które powstało w 1923 roku, w tak zwanym okresie architekturalnym jego twórczości.

Obraz do wyszywania haftem krzyżykowym jest kompozycją składającą się z różnej wielkości kół, trójkątów w rozmaitych ułożeniach, linii falistych i prostych oraz motywów przypominających szachownicę i klawiaturę fortepianu. Wbrew pozorom kanwa nie jest trudna do wyszycia, nadaje się nawet dla początkujących. W prawej części obrazu do haftowania dominują ciepłe, optymistyczne barwy: żółć, róż, ale także delikatne błękity. Z kolei po lewej stronie widać niepokojące czernie, fiolety i intensywną czerwień.

Zgodnie z teorią samego Kandinskiego, dzieło abstrakcyjne należy pojmować jako wyraz wnętrza artysty i doszukiwać się w nim sensów psychologicznych. Idąc tym tropem, trzeba zauważyć, że w przypadku Kompozycji VIII mamy do czynienia z pewnym chaosem, który może wskazywać zarówno na sprzeczne uczucia malarza, jak i paradoksy, które dostrzega w otaczającym go świecie.

Haft krzyżykowy Kompozycja VIII to bardzo oryginalne dzieło do wyszywania dla niebanalnych wielbicieli sztuki i zmagań z igłą.

Zapraszamy do zakupu kompletnego zestawu do haftu:
    - kanwy z nadrukiem (tkanina do haftu sztywna 44 oczka/10cm)
    - wzoru kolorowego na papierze
    - kompletu mulin - Ariadna lub DMC

W naszej ofercie znajdziecie mnóstwo obrazków do haftu zaczerpniętych z malarstwa. Zapraszamy do przejrzenia naszych propozycji na dole strony.

Parametry obrazkaKonfigurator produktu

Produkty powiązane